Motopozytywni w Lubawce

Grupa motocyklowa Choppers Garage przy wsparciu Stowarzyszenia Przymierza im. Opata Bernarda Rosy z Lubawki

Lubawka

Oskar Najdek

Głównym celem projektu Motopozytywni w Lubawce była poprawa wizerunku motocyklisty jako użytkownika drogi nie tylko wśród mieszkańców Lubawki . Motocykliści i osoby interesujące się motocyklami mogli podnieść swoją wiedzę w zakresie bezpieczeństwa i pokazać mieszkańcom, że są bardzo zgraną i pozytywną grupą ludzi. W trakcie trwającego 3 miesiące projektu Grupa motocyklowa Czopers Garage z Lubawki zorganizowała dwa pikniki w Parku Watra oraz przygotowała i przeprowadziła quiz edukacyjny w trakcie Dni Lubawki oraz pokaz motocykli. Podczas pierwszego pikniku odbyło się szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy wraz z symulacją wypadku motocyklowego, pokaz mistrza Europy w footbag’u z warsztatami dla widzów, a także dwa koncerty zespołów rockowych: The Lightstreet i Unassigned. W trakcie trwania imprezy odbywały się przejażdżki na motocyklu, które sprawiły wiele radości uczestnikom. W trakcie święta miasta – Dni Lubawki na scenie został przeprowadzony quiz z nagrodami z wiedzy o hobby motocyklowym. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci i dorosłych nie tylko mieszkańców Lubawki. Uczestnicy zostali nagrodzeni atrakcyjnymi nagrodami i upominkami. Prezentacja motocykli na lubawskim rynku była dużą atrakcja. Drugi piknik był również bogaty w wiele atrakcji. Przejażdżki na motocyklach były stałym punktem pikników z uwagi na bardzo duże zainteresowanie. Motocykliści i przybyli goście wzięli udział w profesjonalnym, teoretycznym, a także praktycznym szkoleniu bezpiecznej jazdy, zorganizowanym na oddzielnie przygotowanym placu, znajdującym się na terenie parku. Zagrał również koncert zespół The Rebel Head, który umilił wspólnie spędzony czas mieszkańcom. Podczas trwania imprez, dzieci miały możliwość skorzystania z dmuchanych atrakcji. Pikniki przyciągnęły do Lubawki szerokie grono motocyklistów z całego województwa oraz dużą grupę mieszkańców miasta i okolic. Mieszkańcy Lubawki mieli możliwość poznania bliżej okolicznych motocyklistów, co w rezultacie przełożyło się na zbudowanie bardzo pozytywnych relacji pomiędzy tymi grupami. Uczestnicy projektu zaczerpnęli dużo potrzebnej wiedzy nt bezpiecznego poruszania się motocyklem, a także przekonali się na własnej skórze, że bezpieczna jazda wytwarza wiele pozytywnych emocji. Uczestnicy projektu całymi rodzinami spędzili aktywnie czas na świeżym powietrzu oraz zwiększyli swoje zainteresowanie i zaangażowanie w zakresie aktywności społecznej.