+48 75 610 66 35 stowarzyszenie_granica@wp.pl ul. Dworcowa 33, 58-420 Lubawka

GALA X edycji Programu Działaj Lokalnie 2019 w Lubawce – ODL Stowarzyszenie „Granica”

28 lutego 2020r. w Domu Kultury w Lubawce odbyła się GALA Programu Działaj Lokalnie, która była okazją do podsumowania wszystkich zrealizowanych projektów w 2019 roku oraz spotkania realizatorów, władz gmin, sponsorów i mediów.


Galę uświetnił Spektakl pt. ”Żurek”.  Spektakl „Żurek ” oparty na motywach opowiadania Olgi Tokarczuk w wykonaniu Teatru Lokomotywa ze Świdnika – scenariusz i reżyseria Andrzej Łagoda, oprawa muzyczna i światła – Robert Werner. Spektakl był efektem zrealizowanego projektu Stowarzyszenie „Świdna” ze Świdnika.
Z okazji 20-lecia Programu Działaj Lokalnie Akademia Rozwoju Filantropii w Warszawie przygotowała materiał filmowy, w którym wśród kilku organizacji znalazła się Granica. Z przyjemnością zaprezentowaliśmy ten film, który miał premierę 10 lutego 2020 roku w Hotelu Marriott w Warszawie https://www.filantropia.org.pl/post/20-lat-aktywnie-lokalnie-razem.
Podsumowaniem projektów w tej edycji był film opowiadający o działaniach i efektach wszystkich zrealizowanych 13 inicjatyw w 2019r, na terenie gmin: Lubawka, Kamienna Góra, Marciszów, Czarny Bór.
Jak co roku pokazaliśmy prezentację obrazującą w liczbach efekty projektów w 2019 roku, oraz historię Programu Działaj Lokalnie na naszym terenie od 2006r. Wartość zrealizowanych 172 projektów od 2006r. to kwota 1 168.200 zł.


Wśród wszystkich znamienitych gości obecni byli przedstawiciele Ośrodka Działaj Lokalnie Dolina Baryczy z Milicza – Pani Inga Ozga i Pan Jan Bernacki.
Na zakończenie obejrzeliśmy film „Brama Sudetów Środkowych – Kraina zaklęta w szczególe” zrealizowany przez firmę HandZaround na zlecenie Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Kwiat Lnu w ramach międzynarodowego projektu współpracy. Film promuje nasz obszar.
Wszystkim gościom, sponsorom oraz realizatorom projektów bardzo dziękujemy oraz zachęcamy do składania wniosków w nowej edycji programu Działaj Lokalnie w 2020 roku.

Autorzy zdjęć: MGOK w Lubawce