Taniec naszą pasją

Grupa nieformalna: Rodzice dla dzieci z pasją działająca przy Biblioteka + Centrum Kultury w Czarnym Borze

Czarny Bór

Ewa Gulińska; Barbara Łatka-Rajca; Monika Romanik

„Taniec naszą pasją” to projekt mający na celu realizację pasji tanecznej młodych mieszkańców Czarnego Boru. W ramach projektu zrealizowano cykliczne warsztaty taneczne dla dzieci i młodzieży. Warsztaty obejmujące zabawy ruchowe, rytmikę oraz podstawy street dance i hip-hop, organizowane były od września do grudnia 2019 r.
Zajęcia prowadziła Renata Łukaszewicz Szczepanik – utytułowana instruktorka tańca oraz doświadczony pedagog. Propozycja nowych warsztatów spotykała się z olbrzymim zainteresowaniem najmłodszych mieszkańców gminy, jak się okazuje w Czarnym Borze tańczyć hip-hop chciały zarówno dziewczęta jak również chłopcy. Zajęcia odbywały się w dwóch grupach wiekowych: dziecięcej (7-12 lat) i młodzieżowej (13-15 lat). Całość projektu zakończyła się widowiskowym pokazem tanecznym, który obfitował w mnóstwo wrażeń. Taniec, dziecięca energia, widownia wypełniona po brzegi oraz świąteczna, bożonarodzeniowa atmosfera dominowały podczas tego wyjątkowego spotkania realizowanego w Bibliotece + Centrum Kultury w Czarnym Borze.
Przygoda z programem Działaj lokalnie  dobiegła końca jednak przygoda z tańcem w Czarnym Borze będzie trwała nadal, gdyż od stycznia nie tylko są kontynuowane ale również wzbogacane o nowe formy taneczne i nowe grupy wiekowe. Obecnie dzieci mogą się realizować tańcząc hip-hop oraz w ramach zajęć  wzbogaconych o elementy baletu.