Warsztaty ilustratorskie i plastyczne pt. "Opawskie przygody Zosi razem z "Bajką w podróży"

Stowarzyszenie "Brama Opawska”

Opawa

Arleta Sikora; Marzena Król

Naszym głównym celem projektu było wydanie przewodnika turystycznego po naszych okolicach w formie bajki. Dodatkowo chcieliśmy, aby dzieci i dorośli mogli wziąć udział w warsztatach ilustratorskich poznając różne techniki malowania.

Zależało nam aby uczestnicy aktywnie z nami tworzyli książkę promujące tereny Opawy. Pokazujemy i propagujemy przepiękne tereny na których my żyjemy, a niekoniecznie je znamy i zdajemy sobie z tego sprawę jak ładne mamy okolice.

Projekt polegał na przeprowadzenie 4 warsztatów ilustratorskich dla wszystkich, aby stworzyć ilustrację do książki pt. „Opawskie przygody Zosi razem z Bajką w podróży”  Każdorazowo przed pisaniem kolejnego rozdziału przygód Zosi wyruszaliśmy w różne miejsca w naszej wsi i okolicach, aby zainspirować dzieci do wymyślania kolejnych przygód głównej bohaterki zawierających regionalizmy.