Leśne Skrzaty w akcji

Centrum Biblioteczno-Kulturalne Gminy Kamienna Góra działające w imieniu grupy nieformalnej Pisarzowicka Grupa Rekreacyjna PGR

Leśne Skrzaty w akcji

Pisarzowice

376,38 zł. , 1 050,00 zł.

Głównym celem projektu była integracja przedstawicieli dwóch grup społecznych – dzieci i

seniorów – oraz zmotywowanie ich do ponownego (po przerwie spowodowanej pandemią) eksplorowania pięknych terenów Rudawskiego Parku Krajobrazowego, zaszczepienie chęci do aktywnego spędzania wolnego czasu i poznania korzyści płynących z prowadzenia zdrowego trybu życia, szczególnie zaś w aspekcie obcowania z naturą.

Podczas warsztatów uczestnicy projektu podzielili się swoimi pomysłami na aktywne spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Seniorzy pokazali młodemu pokoleniu zabawy ze swojego dzieciństwa, młodzi odwdzięczyli się tym samym. Wspólnie mieli okazję wykazać się podczas zajęć kulinarnych, na których powstały pyszne pierogi, placuszki z owocami i letnie koktajle. Nie zabrakło działań artystycznych i edukacyjnych. Efektem tych pierwszych były niepowtarzalne mozaikowe patery wykonane z roślin polnych, drugich natomiast pogłębienie wiedzy na temat właściwości leczniczych polskich ziół. Zacieśnieniu więzi między przedstawicielami obu pokoleń sprzyjały warsztaty sceniczno-ruchowe prowadzone przez aktorkę Bożenę Oleszkiewicz. Na zakończenie wspólnych działań odbył się piknik podsumowujący projekt, podczas którego jego uczestnicy zaprezentowali stworzony przez siebie „Zielny Pociąg”, czyli konstrukcji wykonanej ze skrzyń, w których  kwitną aromatyczne zioła. Poprzez realizację tego projektu otworzono przed uczestnikami również drzwi do pięknej krainy, jaką bez wątpienia są tereny Rudawskiego Parku Krajobrazowego.