Przyroda i My

Koło Gospodyń Wiejskich w Przedwojowie ” FOLK”

Przyroda i My

Koło Gospodyń Wiejskich w Przedwojowie " FOLK"

Przedwojów

Dorota Potoniec, Janusz Potoniec

320,02 zł. 1 500,00 zł.

Głównym założeniem projektu było zwiększenie atrakcyjności miejscowości oraz podwyższenie świadomości społeczeństwa o ochronie przyrody, jej wpływie na życie i zdrowie człowieka.

Uczestnicy projektu wyjechali na warsztaty plenerowe ”wszystko o pszczołach” i zapoznawali się z budową ula, z urządzeniami do wirowania miodu z plastrów. Odbyły się warsztaty a uczestnicy mieli okazję do zaznajomienia się z możliwościami wykorzystania miodu, jako surowca do komponentów w kuchni domowej, lecznictwie, kosmetyce. Zwłaszcza ten ostatni temat – kosmetyka – cieszył się sporym zainteresowaniem, gdyż uczestnicy sami robili maseczki na twarz na bazie wosku pszczelego.

Ponadto  zakupiono i usytuowano domki dla owadów, ławeczkę, drewniane skrzynie i donice, w których nasadzono rośliny miododajne. Wszystkie prace wykonywane były  własnymi siłami – koszenie trawy, sprzątanie, malowanie skrzynek drewnianych i wiele więcej.

Osiągnięto wszystkie zamierzone cele zarówno te niepoliczalne czym są np. kontakty międzyludzkie, wspólne działania, do takich jak pozostawienie po sobie trwałych elementów małej architektury ogrodowej, gdzie stworzono miejsce do relaksu tzn. mini ogródki.