Gala Programu Działaj Lokalnie 2022

28 lutego (wtorek) w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym Gminy Kamienna Góra odbyła się uroczysta Gala Programu „Działaj Lokalnie” 2022.

Gala tradycyjnie była okazją do podsumowania zrealizowanych w 2022 roku projektów oraz spotkania realizatorów, władz gmin, sponsorów i mediów. Zrealizowano 18 projektów o wartości 145 801 zł, w tym dotacja wyniosła 72 000 zł, wkład własny finansowy realizatorów to 28 061 zł, a niefinansowy 45 740 zł.
Tegoroczna Gala rozpoczęła się od prezentacji pełnometrażowego filmu „Skarb”, nagranego przez Stowarzyszenie Świdna” ze Świdnika, na podstawie opowiadania Olgi Tokarczuk. Po filmie, w wywiadzie przeprowadzonym przez redaktora Radia Wrocław Piotra Słowińskiego, autorzy projektu opowiedzieli o kulisach produkcji. Film spotkał się z bardzo dobrym odbiorem, a cała inicjatywa i wielka praca z owacją uczestników gali.
W krótkiej prezentacji filmowej, opowiadającej o działaniach i efektach wszystkich zrealizowanych 18 inicjatywach w 2022 r., na terenie gmin Lubawka, Kamienna Góra, Kamienna Góra miasto, Czarny Bór, Stare Bogaczowice, Marciszów, Czarny Bór, Boguszów- Gorce i Szczawno-Zdrój dominowały tematy warsztatowo-integracyjne. Wynikały one zarówno z obecności naszych ukraińskich gości jak i pocovidowej potrzeby integracji i spotkań w szerszym gronie.
Historia Programu Działaj Lokalnie na naszym terenie sięga 2006r. Wartość zrealizowanych przez 16 lat 214 projektów, to kwota 1 471 980 zł.
Wszystkim gościom, sponsorom oraz realizatorom projektów bardzo dziękujemy oraz zachęcamy do składania wniosków w nowej edycji programu Działaj Lokalnie w 2023 roku.

Autorzy zdjęć: Artur Kubieniec i Granica.