Film „Skarb np. sztuki Olgi Tokarczuk

Stowarzyszenie "Świdna" ze Świdnika

Świdnik

Edmund Orzechowski, Czesław Niezgoda, Andrzej Łagoda

13 250 zł., 21 611,53 zł.

Realizacja filmu „SKARB” na podstawie opowiadania Olgi Tokarczuk była naturalną kontynuacją sukcesu współpracy z noblistką przy spektaklu teatralnym „ŻUREK”.

Stowarzyszenie „Świdna” ze Świdnika, w pobliskich Rochowicach Starych, gmina Bolków, znalazło dom, w którym czas zatrzymał się w latach 70. Jego wystrój po wielu przeróbkach idealnie nadał się do filmu. Aktorzy w filmie to przede wszystkim mieszkańcy Świdnika ale nie tylko. Były sceny z Panem Wójtem, młodzieżą z Berlina i emerytowanym vice konsulem Konsulatu we Wrocławiu. Efekt finałowy projektu, film pełnometrażowy, który mieli Państwo możliwość obejrzeć, został zauważony przez Radio Wrocław, gdzie otrzymał nominację do TOP5 dolnośląskich amatorskich wytwórni filmowych. W dniu 21 stycznia 2023 r odbyła  się premiera filmu w kinie Apollo w Wałbrzychu.