GALA X edycji Programu Działaj Lokalnie 2018 X

26 lutego 2019 r. w Domu Kultury w Lubawce odbyła się GALA Programu Działaj Lokalnie , która była okazją do podsumowania wszystkich
zrealizowanych projektów w X edycji 2018 oraz spotkania realizatorów, władz gmin, sponsorów i mediów.

W trakcie Gali pokazano krótki film opowiadający o wszystkich zrealizowanych projektach w 2018r, a realizatorzy podzielili się wrażeniami o najważniejszych efektach swoich projektów. Film dostępny jest pod linkiem :

ODL „Granica” przygotował również prezentację obrazującą w liczbach efekty projektów w 2018 roku, oraz historię Programu Działaj Lokalnie na naszym terenie od 2006r. Wartość zrealizowanych 153 projektów od 2006r. to kwota 1.066.300 zł. Prezentacja w programie Prezi jest dostępna pod poniższym adresem:

https://prezi.com/dmkwvmzpufjt/present/?auth_key=8ts5ld3&follow=a3-o971wmejb&kw=present-dmkwvmzpufjt&rc=ref-72248595

Galę uświetnił Spektakl pt. ”Królewskie sny” Kabaretu NTSP wraz z dziećmi i młodzieżą z Lubawki. Spektakl był efektem projektu zrealizowanego w ramach tej edycji Programu Działaj Lokalnie. Ponadto obejrzeliśmy fragment filmu pt. „Szymrych” opowiadający historie osób, które przybyły po 1945 roku do Chełmska Śl.

W ramach programu „Działaj Lokalnie X 2018” zrealizowano 13 bardzo różnorodnych inicjatyw lokalnych na terenie działania ODL Granica tj. gmin: Lubawka, Kamienna Góra, Mieroszów, Stare Bogaczowice i Czarny Bór.

Realizatorzy to: 8 organizacji pozarządowych i 5 grup nieformalnych. Projekty obejmowały bardzo różnorodne tematy: zagospodarowanie i przestrzeni publicznej, upiększanie miejscowości, turystyczno-poznawcze, rekreacyjno-zdrowotne, kulturalne, produkt lokalny, sportowe i
bezpieczeństwa. Wszystkie działania cieszyły się dużym zainteresowaniem lokalnej społeczności i władz samorządowych.

Autorzy zdjęć: MGOK w Lubawce

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.