Konferencja podsumowująca

dzialajlokalnie_logotypy_ostW sobotę 06.11.2010 r. w chełmskim domu kultury odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Turystyka wyjątkową wizytówką Ziemi Kamiennogórskiej”. Był on realizowany przez Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „GRANICA”, a dofinansowany ze środków Programu „Lokalne Partnerstwa PAFW” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Konferencja rozpoczęła się od podsumowania i omówienia poszczególnych etapów projektu – renowacji istniejącego szlaku konnego i wytyczenia nowego odcinka, szkolenia kwaterodawców oraz warsztatów prowadzonych w szkołach, których celem było napisanie nietypowych przewodników turystycznych, czyli questów.

Na konferencję zaproszone zostały osoby zainteresowane rozwojem turystyki na terenie powiatu, młodzieży, która uczestniczyła w warsztatach, a specjalnie z  Warszawy przyjechały pani Katarzyna  Trzos i Dorota Stronkowska – pracownice Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności. Obie panie nie tylko uczestniczyły w spotkaniu, ale również osobiście sprawdziły, w jaki sposób przebiega szlak konny, przejeżdżając wierzchem jeden z jego odcinków.

Po części oficjalnej, w której przedstawiony został projekt, zaproszeni goście otrzymali roboczy wydruk pierwszych dwóch chełmskich questów i ruszyli jego szlakiem. Pogoda nie sprzyjała spacerom, deszcz rozmywał litery z wydrukowanych przewodników, lecz wszyscy dotarli do celu, a skarby zostały odnalezione.

Po powrocie z deszczowego spaceru na gości czekał poczęstunek i występ zespołu The Dorsz. Była też możliwość obejrzenia mini wystawy fotograficznej.

Pod koniec listopada na stronie zostaną umieszczone wszystkie questy z możliwością ich pobrania.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz