Z kijkami przez Gminę Lubawka

Grupa nieformalna: Sportowcy z kijkami działająca przy Miejsko-Gminny Ośrodku Kultury w Lubawce

Lubawka

Krystyna Sawa; Dudek Anna; Tenterowa Janina

Realizacja projektu „Z kijkami przez Gminę Lubawka” przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Podczas przeprowadzanych co tydzień spotkań z instruktorami w Lubawce i innych miejscowościach naszej Gminy, wielu mieszkańców odkryło w sobie pasję do aktywnego spędzania wolnego czasu. Niektórzy z nich trzymali kijki w ręku po raz pierwszy.

Dzięki zajęciom mogli rozpocząć swoją przygodę z nordic walking od początku zachowując prawidłową technikę pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Zapał i chęć mieszkańców była dla nas zaskakująca. Jednak największą satysfakcję sprawił nam widok tłumu osób wyposażonych w kijki, który stanął 17 listopada na starcie pierwszego Biegu Kruczej Skały – wydarzenia podsumowującego nasz projekt. Niektórzy z nich jeszcze rok przed biegiem nie wyobrażały sobie tego, że wezmą w swoim życiu udział w prawdziwych zawodach sportowych. Rozpiętość wiekowa była bardzo różna, jednak wszyscy ukończyli bieg i zmęczeni, ale uśmiechnięci deklarowali udział w następnym.