+48 75 610 66 35 stowarzyszenie_granica@wp.pl ul. Dworcowa 33, 58-420 Lubawka

Tytuł Projektu:

Projekt dla zdrowotności

Realizator:

Kółko Rolnicze w Przedwojowie

Miejsce realizacji projektu:

Przedwojów

Koordynatorzy projektu:

Dorota Potoniec; Janusz Potoniec

Dotacja z Działaj Lokalnie:

3 800 zł

Finansowy wkład własny realizatora:

300 zł

Niefinansowy wkład realizatora:

1 390 zł

Całkowita wartość projektu:

5 490 zł

Opis zrealizowanego projektu:

Nasz projekt składał się z kilku działań. Od warsztatów, czyli wykorzystania praktycznej wiedzy, do pozostawienia namacalnych dowodów naszej pracy, jak donice z ziołami, czy kwiatami. Pozwoliło to upiększyć naszą miejscowość.

Odwiedziliśmy gospodarstwo rolnicze, które zajmuje się uprawą ziół, znaleźliśmy wspaniałą ofertę, która idealnie pasuje do tematyki naszego projektu.
W gospodarstwie tym odbyły się warsztaty praktyczne oraz pokaz zielnika z uprawami.
Podnieśliśmy świadomość zdrowotną mieszkańców, poprzez nauczanie i używanie wiedzy o ziołach i ich roli i wpływie na nasze zdrowie.

W naszej miejscowości nie było dotychczas realizowanego takiego projektu związanego ze zdrowotnością. Tego typu tematyka zainteresowała osoby starsze, które przecież posiadają wiedzę z dawnych lat, kiedy to zioła i kwiaty wykorzystywano na porządku dziennym w gospodarstwach domowych w celach leczniczych.
Ostatnie projekty realizowane przez program Działaj Lokalnie  zmobilizowały wiele ludzi, pokazały, że możemy coś zrobić dla naszej miejscowości i przy tym możemy się dobrze bawić.
W naszej miejscowości nie ma instytucji typu szkoła, Dom Kultury itp. dlatego w zakresie kultury, edukacji, rozrywki i dbania o uatrakcyjnianie czasu mieszkańcom naszej miejscowości musimy organizować się sami, jako aktywiści naszej wsi.