+48 75 610 66 35 stowarzyszenie_granica@wp.pl ul. Dworcowa 33, 58-420 Lubawka

Kwiatki, Bratki , Mięty Smak – przeciw wirusom nudy

Koło Gospodyń Wiejskich w Przedwojowie „FOLK”

Tytuł Projektu:

Kwiatki, Bratki , Mięty Smak - przeciw wirusom nudy

Realizator:

Koło Gospodyń Wiejskich w Przedwojowie "FOLK"

Miejsce realizacji projektu:

Przedwojów

Koordynatorzy projektu:

Dorota Potoniec, Janusz Potoniec

Dotacja z Działaj Lokalnie:

2 800 zł

Wkład realizatora: niefinansowy i finansowy (nieobowiązkowy) :

750,09 zł.

Całkowita wartość projektu:

3 550,09 zł.

Opis zrealizowanego projektu:

Projekt , powstał z myślą o mieszkańcach naszej miejscowości a także z możliwością pozyskania środków w celu zagospodarowania najbliższego otoczenia. Realizując projekt zadbaliśmy o teren przy polnej kapliczce, odnowiliśmy ławeczki ,posadziliśmy kwiaty.

Równolegle nasi wolontariusze sami projektowali tablicę ogłoszeniową, którą zamontowaliśmy w dzielnicy „Bloki”. Tam zamieszczane są ogłoszenia i informacje o wydarzeniach. Zadbaliśmy o przyległy do tablicy teren ,posadziliśmy kwiaty w doniczkach oraz na mini skwerze .Miejsce to stało się punktem centralnym w naszej dzielnicy „Bloki”. Można tu usiąść na gustownie odnowionej ławeczce , wśród kwiatów i elementów małej architektury ogrodowej . Wymyśliliśmy w projekcie, że zrobimy stację METEO, z której można odczytać informacje o aktualnej temperaturze, wilgotności i ciśnieniu.

Nasza stacja stała się takim komunikatorem w stosunkach międzyludzkich, bo o pogodzie można porozmawiać z każdym. Musimy się również pochwalić, że jesteśmy eko, bo montując zbiorniki na wodę deszczową mamy własne źródło wody do podlewania kwiatków. Dużo prac wykonywaliśmy wspólnie z sąsiadami i ich rodzinami ,którzy widząc co się dzieje sami z radością zaczęli pomagać i wspólnie aranżować. To właśnie oni najwięcej tworzyli gustowne rzeczy , skręcali i malowali skrzynki na kwiaty, podpórki do kwiatów, wozili ziemię, kopali skwerek.

Osiągnęliśmy zamierzone cele, od tych niepoliczalnych, tj. kontakty międzyludzkie, wspólne działanie ,spędzanie razem czasu, po praktyczne i trwałe, czyli rzeczy, które będą służyć nam przez jakiś czas. Realizując projekt sprawiliśmy, że przecież zadbane najbliższe otoczenie może cieszyć oko. I dzisiaj, gdybyśmy mogli jeszcze raz coś podobnego tworzyć, wiemy, że na pewno będziemy otwarci a ludzie widząc efekty będą z nami współpracować.