+48 75 610 66 35 stowarzyszenie_granica@wp.pl ul. Dworcowa 33, 58-420 Lubawka

Czyste powietrze i bezpieczne dzieci mamy to z koronawirusem walkę wygramy

Partnerstwo Wokół Trójgarbu

Tytuł Projektu:

Czyste powietrze i bezpieczne dzieci mamy to z koronawirusem walkę wygramy

Realizator:

Partnerstwo Wokół Trójgarbu

Miejsce realizacji projektu:

Gmina Stare Bogaczowice

Koordynatorzy projektu:

Katarzyna Barecka, Ewa Raczyńska

Dotacja z Działaj Lokalnie:

3 000 zł

Wkład realizatora: niefinansowy i finansowy (nieobowiązkowy) :

1 825,60 zł.

Całkowita wartość projektu:

4 825,60 zł.

Opis zrealizowanego projektu:

W ramach programu „Działaj Lokalnie 2020” zrealizowaliśmy projekt „Czyste powietrze i bezpieczne dzieci mamy to z koronawirusem walkę wygramy”. Jego realizację rozpoczęliśmy końcem czerwca 2020 roku. Był to czas, kiedy staraliśmy się wrócić do codzienności sprzed pandemii. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby mieszkańcy czuli się bezpiecznie w przedszkolach, szkole, instytucji kultury czy urzędzie gminy. Bardzo przyczynił się do tego program „Działaj Lokalnie”, ponieważ otrzymane fundusze pozwoliły nam na zakup dwóch ozonatorów wysokiej klasy. Urządzenie, w przeciwieństwie do większości dostępnych na rynku, wyprodukowane były w Polsce.
Sprzęt, od czasu zakupu, wykorzystywany jest w Gminie Stare Bogaczowice każdego dnia. Ozonujemy pomieszczenia Gminnego Centrum Biblioteczno-Kulturalnego, Urzędu Gminy w Starych Bogaczowicach, pomieszczenia i klasy przedszkoli i Szkoły Podstawowej w Starych Bogaczowicach. Dodatkowo ozonator jest wykorzystywany do dezynfekcji autobusów i busów, które przewożą dzieci do szkoły. O akcji ozonowania informowaliśmy na facebooku i w lokalnych mediach np. wałbrzyszek. Informacja ta wprowadziła wśród mieszkańców spokój i pomogła im odnaleźć się w tych trudnych czasach. Obawy mieszkańców dotyczące wznowienia nauki oraz działalności przedszkoli i biblioteki zostały zmniejszone, a wraz z innymi działaniami udało się ponownie otworzyć przedszkole. Projekt przyczynił się także do wzrostu świadomości mieszkańców Gminy Stare Bogaczowice na temat panującej pandemii. Powstały ulotki edukacyjne, które były wręczone podczas prowadzonych w Szkole Podstawowej spotkań. Odbyło się 12 spotkań po 2 godziny, a poprowadziła je pielęgniarka Marta Wyrzykowska.
Dzieci z różnych grup wiekowych dowiedziały się jak przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się wirusa, jak zachowywać się bezpiecznie oraz otrzymały ulotki informacyjne, które przekazały swoim rodzicom. Akcja informacyjna przygotowała dzieci na powrót do przedszkoli oraz szkoły. Odbiorcami projektu „Czyste powietrze i bezpieczne dzieci mamy to z koronawirusem walkę wygramy” są wszyscy mieszkańcy Gminy Stare Bogaczowice. Bezpośrednio najbardziej skorzystały dzieci z przedszkoli i Szkoły Podstawowej w Starych Bogaczowicach oraz ich rodzice. Ozonujemy również pomieszczenia Centrum Biblioteczno-Kulturalnego oraz Urzędu Gminy – dzięki temu nie tylko mieszkańcy czują się bezpieczniej, ale również pracownicy lokalnych instytucji. Program „Działaj Lokalnie 2020” pomógł nam zapewnić mieszkańcom Gminy Stare Bogaczowice to, czego wszystkim najbardziej w dzisiejszych czasach brakuje – poczucie bezpieczeństwa.