+48 75 610 66 35 stowarzyszenie_granica@wp.pl ul. Dworcowa 33, 58-420 Lubawka

Dbamy – Odnawiamy – Zmieniamy

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Społeczności Wiejskiej „Brama Czadrowska” w Czadrowie

Tytuł Projektu:

Dbamy-Odnawiamy-Zmieniamy

Realizator:

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Społeczności Wiejskiej "Brama Czadrowska" w Czadrowie

Miejsce realizacji projektu:

Czadrów

Koordynatorzy projektu:

Joanna Kopaczewska, Izabela Zajączkowska

Dotacja z Działaj Lokalnie:

2 600 zł

Wkład realizatora: niefinansowy i finansowy (nieobowiązkowy) :

2 122,14 zł

Całkowita wartość projektu:

4 722,14 zł

Opis zrealizowanego projektu:

W ramach realizowanego projektu pn. Dbamy – Odnawiamy – Zmieniamy przeprowadziliśmy trzy warsztaty tematyczne:

Warsztaty ekologiczne pn. „Dbamy o naturę- dbamy o siebie”, w ramach których oprócz informacji na temat ochrony środowiska naturalnego i segregacji odpadów, mówiliśmy o dbaniu o siebie, dbaniu o właściwa dietę, ruch na świeżym powietrzu oraz dbaniu o ciało. Postawiliśmy na zajęcia praktyczne w ramach których powstały malinowe i porzeczkowe kule do kąpieli (w zależności od fantazji twórców przyjmowały one różne kształty). Zadbaliśmy też o najbliższe otoczenie sprzątając wspólnie nasza wieś.

Warsztaty „Odnawiamy, nie wyrzucamy”, w ramach których odnawialiśmy drewniane ławki oraz stoły „nadgryzione” zębem czasu i zapisane przemyśleniami wielu ludzi oraz „stare” meble. Można było skorzystać z fachowej porady i wskazówek specjalisty zajmującego się renowacją mebli. Warsztaty miały na celu zaszczepienie w ludziach idei przerabiania starych rzeczy i nadawania im nowego życia. W związku z dużą ilością chętnych i niezrealizowaniem programu podczas jednego spotkania odbył się kolejny warsztat pn. Majsterkowanie- bez granic oraz warsztaty z sadzenia roślin i krzewów ozdobnych, w ramach których zbijaliśmy donice i sadziliśmy krzewy i kwiaty. Urządziliśmy też klomb przy drodze na którym postawiony został znak informacyjny o zjeździe na boisko oraz stojak na kręcioły.

Warsztaty animacji poklatkowej w ramach których uczestnicy nabyli umiejętności tworzenia filmów i wspólnie z prowadzącym stworzyli wspólny film o tematyce ekologicznej na podstawie wcześniej napisanego scenariusza. Ogłoszony został konkurs na animację poklatkową. Filmy zgłoszone do konkursu dostępne są na youtube. Wszystkie warsztaty odbywały się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa epidemicznego.