+48 75 610 66 35 stowarzyszenie_granica@wp.pl ul. Dworcowa 33, 58-420 Lubawka

Cudze chwalicie swego nie znacie

Koło Gospodyń Wiejskich „BUKOWIANKI”

Tytuł Projektu:

Cudze chwalicie swego nie znacie

Realizator:

Koło Gospodyń Wiejskich "BUKOWIANKI"

Miejsce realizacji projektu:

Bukówka

Koordynatorzy projektu:

Renata Suszek, Magdalena Winter, Przemysław Suszek

Dotacja z Działaj Lokalnie:

4 500,00 zł.

Wkład realizatora: niefinansowy i finansowy (nieobowiązkowy) :

757,31 zł. 2 035,00 zł.

Całkowita wartość projektu:

7 292,31 zł.

Opis zrealizowanego projektu:

Głównym celem projektu była aktywizacja mieszkańców Bukówki oraz ukazanie sołectwa jako miejsce atrakcyjne, które warto odwiedzać. Projekt miał  na celu zachęcenie wszystkich członków rodzin do wspólnego i aktywnego spędzania wolnego czasu. Do wymiany doświadczeń i wiedzy historycznej, rozwijania umiejętności kulinarnych, fotograficznych i techniczny, artystycznych czy plastycznych. Szerzenie wiedzy na temat przyrodniczych walorów najbliższej okolicy, budzenie wrażliwości na piękno tej przyrody oraz kształtowanie postaw proekologicznych.

W ramach realizacji projektu przeprowadzone zostały:

– warsztaty majsterkowania na których  dzieci poznały historię latawca oraz samodzielnie wykonywały swoje latawce,

– warsztaty kulinarne gdzie na świeżym powietrzu przygotowywane były potrawy w kociołkach żeliwnych a także faszerowane papryki. Na tych warsztatach gościem było zaprzyjaźnione Stowarzyszenie z Czarnego Boru.

– piesze wycieczki po Bukówce. Przewodnikiem był miejscowy przewodnik turystyczny Pan Piotr Jochymek, który oprowadzając po Bukówce bardzo ciekawie opowiadał o zakątkach i historii Bukówki.

– warsztaty twórcze na które zaproszeni zostali uczestnicy Dziennego Domu Pobytu Senior+. Podczas tych warsztatów stworzono wielofakturowe, pachnące obrazki z wszystkiego co znajdziemy dokoła nas. Suche trawy, jesienne liście, piękne żywe kwiaty  i zioła.

– warsztaty fotograficzne na których zdobywano wiedzę na temat podstawowych zasad fotografii pejzażowej. Prowadzącym był profesjonalny, wielokrotnie nagradzanego fotografa Pana Arkadiusza Makowskiego. Uczestnicy wykonywali zdjęcia z których powstały magnesy i pocztówki z Bukówki. 

Podsumowaniem projektu był festyn pod nazwą Festiwal Latawca podczas którego można było podziwiać wystawę zdjęć z warsztatów fotograficznych. Został rozstrzygnięty konkurs  na najładniejsze zdjęcie pokazujące piękno Bukówki i najciekawszy latawiec wykonany własnoręcznie podczas warsztatów.