Renowacja św. Floriana

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, figura św. Floriana została przekazana do renowacji.

Prace konserwatorskie pod okiem pani konserwator dzieł sztuki Marii Lelek-Pietrzak będą obejmowały m.in. odtworzenie głowy, dłoni, chorągwi, dzbana i pozostałych brakujących elementów. Zespół pani Marii Lelek-Pietrzak skupi się na naprawie uszkodzeń mechanicznych jak również zniszczeń wywołanych upływem czasu oraz wcześniejszymi, niedostosowanymi do tego typu zabytkowego obiektu, naprawami.
Podczas gdy św. Florian udał się na zasłużone zabiegi naprawcze, nadal trwa zbiórka na odnowienie misy dla źródełka.
Zrzutka na źródełko dla św, Floriana trwa pod adresem: https://zrzutka.pl/vk964e Każda przekazana złotówka zbliża nas do celu – w pełni odnowionej figury wraz z podestem i źródłem, które będzie piękną wizytówką nie tylko Świętej Góry ale całej Lubawki.
Zapraszamy do obejrzenia relacji z demontażu figury Św. Floriana wraz z wywiadem z panią konserwator dzieł sztuki i omówieniem planowanych prac,