+48 75 610 66 35 stowarzyszenie_granica@wp.pl ul. Dworcowa 33, 58-420 Lubawka

Projekty Senioralne

Seniorzy w akcji

Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne „Granica” realizuje projekt pn.: „Integracja międzypokoleniowa seniorów w regionie kamiennogórskim” w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013 – Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Projekt obejmuje gminy wiejskie tj.: Kamienna Góra, Lubawka, Mieroszów, Czarny Bór i Stare Bogaczowice. Skierowany jest do organizacji senioralnych integrując i aktywizując członków i sympatyków w wieku 60+. Głównym jego celem jest wzrost aktywności społecznej i zaangażowania osób starszych poprzez integrację międzypokoleniową i wsparcie organizacji senioralnych na terenie 5 gmin Kotliny Kamiennogórskiej. Projekt przewiduje realizacje  sześciu działań projektowych tj.: szkoleń, debat, wydarzeń integracyjnych podczas których zostanie zwrócona uwaga na likwidowanie barier mobilności wśród osób starszych oraz barier w dostępie do pomieszczeń.

Informacje

Premiera Spektaklu pt. „Żurek” opartego na opowiadaniu noblistki Olgi Tokarczuk

Tuż przed 17:00 w sobotę 21 grudnia na wypełnioną po brzegi salę świetlicy wiejskiej w Świdniku weszła skromnie Olga Tokarczuk.
Czytaj Więcej

Seniorzy działają !!!

Pierwsze efekty działań w przestrzeni są już widoczne. Grupa inicjatywna seniorów z Lubawki wraz z Zakładem Gospodarki Mieszkaniowej stworzyli piękny klomb z motylem.
Czytaj Więcej

Działania seniorów – DOBRE PRAKTYKI

Projekty senioralne budują społeczeństwo obywatelskie. Działania na rzecz najbliższego otoczenia budują nie tylko nowe miejsca, ale i nowe relacje i energię.
Czytaj Więcej

Kawiarenki senioralne

Za nami kolejne działanie w ramach projektu „Seniorzy tworzą przestrzeń do działania w regionie kamiennogórskim”.
Czytaj Więcej