Idea zdrowej żywności

Krzeszów

Patrycja Jała, Piotr Piwowarczyk, Tomasz Lewandowicz

458,47 zł., 1 560,00 zł.

Projekt skierowany był do mieszkańców Ziemi Kamiennogórskiej. Jego celem było przybliżenie konsumentom idei krótkiego łańcucha dostaw żywności poprzez promowanie zdrowego odżywiania, zwiększanie świadomości żywieniowej oraz pokazanie możliwości zakupowych „na własnym podwórku”. W ramach projektu odbyły się 4 wydarzenia tzw. „dni otwarte” u producentów: Blueberry, Szanti, Gospodarstwo rolne Patrycja Jała oraz Wańczykówka. Około 300 uczestników odwiedziło nas podczas tych wydarzeń mając okazję uzyskać wiedzę w tym temacie i oczywiście posmakować naszych produktów.  Aż 120 osób wzięło czynny udział w organizowanych przez producentów warsztatach. Uczestnicy przekonali się „na własnej skórze” jak ważna jest jakość produktu i nauczyli wykorzystywać go do przygotowywania wyrobów. Blueberry – plantacja borówki przywitała świeżym owocem prosto z krzaka, który potem został użyty między innymi do stworzenia lodów czy koktajlów z borówki. W gospodarstwie Szanti uczestnicy mieli okazję wziąć udział w warsztatach z pieczenia pysznego chleba. W kolejnym wydarzeniu u Patrycji Jały grupa szybko „zgrała się” przy wykopkach, aby potem móc wspólnie smakować ziemniaków z ogniska i gorącego barszczu. Finałem projektu była organizacja dni otwartych w Wańczykówce.  Goście degustowali produkty powstałe u gospodarza i skorzystali z przygotowanych atrakcji: kucharz przygotował poczęstunki z produktów regionalnych, najmłodszymi zajęły się animatorki, chętni wzięli udział z warsztatów z pieczenia chleba, smakosze mogli spróbować pysznej gorącej zupy. Wspólny cel został osiągnięty; zintegrowaliśmy się i poznaliśmy. Dzięki różnorodności poszczególnych wydarzeń każdy z odwiedzających z pewnością znalazł coś dla siebie.