Pomaluj swój świat

Stowarzyszenie „Znajomi z Błażkowej”

Pomaluj swój świat

Stowarzyszenie "Znajomi z Błażkowej"

Błażkowa

Krzysztof Koch, Magdalena Koch, Renata Rakuś

1 400,00 zł., 662,05 zł.

Projekt „Pomaluj swój świat„ realizowany przez Stowarzyszenie „Znajomi z Błażkowej” zakładał umożliwienie mieszkańcom wsi Błażkowa stworzenie muralu na budynku byłej remizy, umiejscowionej przy placu zabaw, wybranie formy, tematu oraz samodzielne wykonanie, pod okiem profesjonalisty plastyka. Każdy miał możliwość zaprojektowania muralu aby poczuć, że ma realny wpływ na wizerunek swojej wsi. Następnie poszczególne rysunki prowadzący warsztaty artysta połączył w jedną całość, przełożył je w jeden spójny projekt graficzny, który został przeniesiony  na ściany budynku. Mieszkańcy chętnie włączyli się w malowanie. Wskutek dużego zainteresowania projektem i chęcią wspólnego działania uczestników przeprowadzone projekt poszerzono o warsztaty wikliniarskie. Każdy miał możliwość zobaczenia i poznania sztuki pracy z wikliną.