„Moc radości z uważności” – warsztaty rozwojowe dla dzieci i rodziców

Grupa Nieformalna light.blue.flow

Miejska Biblioteka Publiczna w Kamiennej Górze

"Moc radości z uważności" - warsztaty rozwojowe dla dzieci i rodziców

Grupa Nieformalna light.blue.flow Miejska Biblioteka Publiczna w Kamiennej Górze

Kamienna Góra

Monika Stawarz, Katarzyna Łękawska

5 100,00 zł, 998,38 zł

Grupa nieformalna light.blue.flow, działająca przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kamiennej Górze zrealizowała projekt „Moc radości z uważności” – warsztaty rozwojowe dla dzieci i rodziców. Projekt był odpowiedzią na lawinowo rosnącą liczbę uczniów, którzy są diagnozowani pod kątem depresji, stanów lękowych i zaburzeń emocjonalnych. W ramach projektu odbyły się cztery spotkania warsztatowe – trzy dla dzieci i jedno pn. “Jak budować dobre relacje z dzieckiem”  dla ich rodziców.  Uczestnicy warsztatów zdobyli teoretyczną i praktyczną wiedzę na temat dbania o zdrowie psychiczne i fizyczne. Nauczyli się technik relaksacyjnych, które pozwolą im na rozpoznawanie, kontrolowanie i akceptowanie emocji oraz radzenie sobie ze stresem. Zwieńczenie projektu była wystawa 45 prac przygotowanych przez uczestników warsztatów pt. „Moja mapa marzeń”, która została zaprezentowana w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kamiennej Górze.