Akcja integracja!

Grupa Nieformalna Stowarzyszenie Zwykłe Kobiety Wiejskie z Pisarzowic

Akcja integracja!

Grupa Nieformalna Stowarzyszenie Zwykłe Kobiety Wiejskie z Pisarzowic działająca przy Centrum Bibioteczno – Kulturalnym Gminy Kamienna Góra

Krzeszów

Jadwiga Cebula, Halina Niezgoda, Wioletta Świrad

1 550,00 zł., 993,37 zł

Nie trzeba nikomu tłumaczyć jak wielką traumą dla dzieci ukraińskich było nagłe, przymusowe opuszczenie własnego kraju i odnalezienie się w nowej rzeczywistości. Grupa Nieformalna Stowarzyszenie Zwykłe Kobiet Wiejskich z Pisarzowic działająca przy Centrum Bibioteczno – Kulturalnym Gminy Kamienna Góra zaplanowała działania takie jak: warsztaty kulinarne pn. „Zasmakuj w kulturze”, zajęcia językowe, zabawy integracyjne, rajd pieszy do Rezerwatu przyrody Głazy Krasnoludków oraz wycieczkę do Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej w Dobkowie, dzięki którym dzieci mogły poznać język, kuchnię, kulturę i tradycje swoich krajów. Piknik podsumowujący projekt „Akcja integracja!”, w tym dziecięce rozgrywki w boule, zorganizowany został w Ekologicznym Zakątku Optymistów w Krzeszowie.