Górskie Wyplatanki

Grupa nieformalna „Przyjaciele Biblioteki” oraz Miejska Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury w Boguszowie – Gorcach

Górskie Wyplatanki

Grupa nieformalna „Przyjaciele Biblioteki” oraz Miejska Biblioteka Publiczna - Centrum Kultury w Boguszowie – Gorcach

Boguszów - Gorce

Joanna Kwiatkowska, Nikola Rymaszewska, Dominika Rudzińska

1 900,00 zł., 502, 08 zł.

Grupa nieformalna „Przyjaciele Biblioteki”, działająca przy Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Kultury w Boguszowie – Gorcach przygotowała dla mieszkańców Boguszowa – Gorc projekt pod hasłem „Górskie Wyplatanki”, którego jednym z głównych założeń była integracja społeczności lokalnej miasta.  W czterech dzielnicach Boguszowa -Gorc (tj. Boguszów, Gorce, Stary Lesieniec i Kuźnice) odbyły się cykle spotkań warsztatowych, podczas których uczestniczki poznały technikę plecenia makramy od podstaw. Każda z uczestniczek stworzyła niepowtarzalną, piękną pracę w wybranych przez siebie kolorach. Od 15 grudnia do 5 stycznia parce można było oglądać na wystawie w Filii nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej – Centrum Kultury w Boguszowie – Gorcach.