Warsztaty Zielarskie

Szczawno- Zdrój

Grażyna Lelito-Dabrowa, Ewa Cichoń, Helena Mandziak

0,00 zł., 200,00 zł..

Projekt pn. „Warsztaty Zielarskie” polegał na przeprowadzeniu cyklu warsztatów dotyczących zastosowania roślin leczniczych w życiu codziennym, diecie i kosmetykach. Podczas zajęć uczestnicy uczyli się rozpoznawania ziół, ich właściwości i zastosowania. Poznali metody ich preparacji i tworzenia wyciągów, wchodzących w skład prostych specyfików leczniczych i kosmetycznych. Uczestnicy projektu nabyli umiejętności przygotowania prostych mazideł leczniczych, robienia naturalnych kosmetyków oraz przygotowania potraw z wykorzystaniem ziół, bazując na zdobytej wiedzy. Osoby najbardziej aktywne i zaangażowane w realizację projektu otrzymały od autora projektu, Stowarzyszenia Ogród Sztuki w Szczawnie – Zdroju, nagrody w postaci książki „Zielarnia – jak czerpać ze skarbów natury”.