Skrawki szkła i tkaniny

Gmina Lubawka, Chełmsko Śląskie

Sławomir Zieleń, Kamila Grzesiak

1 350,00 zł, 400,00 zł

Głównym celem projektu „Skrawki szkła i tkaniny” było zaktywizowanie lokalnej społeczności poprzez atrakcyjną ofertę działań artystycznych. Projekt polegał na artystycznym przeobrażaniu wyrobów lnianych poprzez zdobienie techniką cyjanotypii oraz na wykorzystaniu detali szklanych do tworzenia własnych kompozycji. Za materię artystyczną przyjęto len i szkło, które związane są historycznie z regionem. Projekt składał się z cyklu trzech warsztatów z pogranicza etno-artu i rzemiosła: warsztatu z cyjanotypii, warsztatu zdobienia motyli szklanych oraz zdobienia luster mozaiką szklaną. Wszystkie działania przeprowadzono w Domku Tkaczy przy ul. Sądeckiej 19 w Chełmsku Śląskim, w którym Stowarzyszenie Doliny Zadrny prowadzi pracownię „Skrawek”.