Szydełkujemy, tkamy i pieczemy-mieszkańców Szczawna integrujemy

Szczawno - Zdrój

Magdalena Klimczak, Zofia Dembka

2000.00. zł, 398.16 zł.

Stowarzyszenie Nowoczesny Senior zrealizowało projekt, który odpowiadał na potrzebę integracji społeczności seniorów, ale również mieszkańców w różnym wieku. W ramach projektu pn. Szydełkujemy, tkamy i pieczemy-mieszkańców Szczawna integrujemy przeprowadzono warsztaty szydełkowania dla laików i zaawansowanych oraz warsztaty makramy dla początkujących. Wyświetlano Bajki naszych mam i babć na diskopie, zwanym również rzutnikiem. Uczestnicy projektu zwiedzili Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze oraz Domy Tkaczy w Chełmsku Śląskim. Część projektu skierowana była do zespołów rodzinnych – były to warsztaty pieczenia pierników oraz zawody w scrabble. Znalazł się również czas na  integrację w tańcu podczas warsztatów tanecznych,  tym razem skierowanych do wszystkich mieszkańców.