Z koniem w świat

Gmina Kamienna Góra, Dębrznik

Urszula Śmiertka, Ewa Siergiej

11 331,00 zł, 302,89 zł

W ramach projektu pn. Z koniem w świat,  Stowarzyszenie Podaj Rękę Kamienna Góra wraz z grupą dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną z Zespołu Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze przygotowały dla lokalnej społeczności tradycyjną imprezę jeździecką Hubertus. Przygotowania do wydarzenia przebiegały w trzech etapach. Pierwszym były zajęcia z końmi w stadninie – Ośrodku Jeździeckim „Koniewo” oraz udział w pracach zmierzających do przygotowania w ośrodku  infrastruktury do zawodów. Drugi etap obejmował konkurs na plakat zapraszający do udziału w organizowanym święcie jeździeckim Hubertusie. Trzeci etap to warsztaty manualne, na które składało się przygotowanie rekwizytów i materiałów do przeprowadzenia Hubertusa oraz zaproszeń i dyplomów.

Bezpośredni kontakt z koniem daje wspaniałe efekty w sferze emocjonalnej, ma znakomity wpływ na psychikę, działa łagodząco i wyciszająco oraz wspomaga rozwój samodzielności.