Integracja seniorów- bule redukują bóle

Mieroszowskie Centrum Kultury działające w imieniu grupy nieformalnej Klub Seniora -,, Lawendowy Zakątek” Mieroszów

Integracja seniorów- bule redukują bóle

Mieroszowskie Centrum Kultury działające w imieniu grupy nieformalnej Klub Seniora -,, Lawendowy Zakątek" Mieroszów

Mieroszów

Alicja Tempes, Eliza Kowal

329,98 zł., 1 500,00 zł.

Projekt polegał na zagospodarowaniu terenu przy mieroszowskim klubie seniora, a dokładniej na stworzeniu boiska do gry w bule tzw. bulodromu. Gra w bule to tradycyjna francuska gra towarzyska z elementami zręcznościowymi, która jest coraz bardziej popularna w naszym kraju. Jest to świetny sposób na spędzanie czasu na świeżym powietrzu w towarzystwie innych osób.  Pandemia negatywnie wpłynęła na stan zdrowia seniorów (zarówno psychicznie jak i fizycznie). Izolacja spotęgowała samotność i uczucie wykluczenia, dlatego zależało wszystkim na jak najszybszym powrocie do ,,normalności”, oraz na integracji pokoleniowej i aktywizacji seniorów.

Wykonane boisko do gry w bule to miejsce, gdzie seniorzy i każdy mieszkaniec miasta może cieszyć się taką forma aktywności.

Odbyło się uroczyste otwarcie w trakcie którego 55 uczestników świetnie się bawiło próbując swoich sił w grze w bule. Na wybudowanym boisku zaplanowano turniejowe rozgrywki z gośćmi  ze Stowarzyszenia Optymistów Krzeszowskich oraz Stowarzyszenia Kultury Fizycznej „Sudety Pétanque Boguszów-Gorce”.